kasa fiskalna online ready

Kasy fiskalne Online Ready

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju oraz Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji urządzenia funkcjonujące na polskim rynku przejdą ogromną metamorfozę, a ma to służyć użytkownikom i Urzędom w sprawniejszej kontroli sprzedaży. Mimo licznych obaw ze strony sprzedawców nowa technologia ma im pomóc, a nie nawarstwiać istniejące już problemy.

 

Czym są kasy fiskalne Online Ready?

Kasy fiskalne Online Ready są to urządzenia połączone za pośrednictwem łącza internetowego z Ministerstwem Finansów. Zabieg ten ma służyć kontroli i analizy wydawanych paragonów, ale także przesyłać inne istotne informacje. Czym różnić się będą nowoczesne kasy fiskalne od obecnie używanych przez polskich podatników?

 1. Zabezpieczona zostanie kopia zapasowa paragonów. Nie będzie możliwości uzyskania do niej dostępu poprzez skopiowanie danych z karty pamięci. Nowa wersja ma być dostępna tylko online, a dodatkowo zabezpieczona zostanie specjalnym protokołem.
 2. Oprócz tradycyjnej papierowej formy paragonów, dla klienta przy podaniu indywidualnego kodu na maila wysłany zostanie druczek kasowy.
 3. Dla ułatwienia płatności i eliminacji potencjalnych pomyłek kasa ma być zintegrowana z terminalem płatniczym. Związane jest to także z głośnym tematem, w którym Ministerstwo chce zmniejszyć obrót gotówką.
 4. 4. Dla użytkowników bardzo ważna wiadomość – kasy online wyposażone będą w łączniki komunikacyjne. Ważnym aspektem będzie zapewnienie łącza internetowego, ale nie musi być ono stałe. Wysyłanie raportów może nastąpić z opóźnieniem.

 

Dostępność i rodzaje kas fiskalnych Online Ready

Na polskim rynku w produkcji nowych kas fiskalnych prym wiodą dwie firmy: Novitus i Elzab. Wychodząc naprzeciw swoim przyszłym klientom proponują urządzenia z certyfikatem „Online Ready”, które będą gotowe do modernizacji i dostosowaniu do nowych wymogów po oficjalnym wprowadzeniu przepisów. Poniżej kilka przykładów takich kas.

 1. Kasa fiskalna jednostanowiskowa z tzw. segmentu średniego. Urządzenie przeznaczone jest dla małych lokali gastronomicznych, sklepów i punktów usługowych. Kasy wyposażone są w elektroniczną kopię paragonów, zawierają przelicznik walut, a także szczegółowe rozliczanie kasjera. Przykładami są urządzenia z serii Elzab Jota czy Novitus Mała Plus E.
 2. Kasy mogą być nie tylko stacjonarne, ale i przenośne, co proponuje model Elzab Mini E 3K, także w wersji z klawiaturą modułową. Firma Novitus oferuje swój produkt – Nano E, przeznaczony dla osób zajmujących się sprzedażą przenośną.
 3. Dla wielbicieli nowinek technicznych polecana jest kasa Novitus Next. Bez odchodzenia od urządzeniu można swobodnie surfować w internecie, przeglądać maile czy składać zamówienia. Wszystko to dzięki wbudowanemu tabletowi z oryginalnym systemem Android.
  novitus next
 4. Dla bardzo wymagających przeznaczona jest kasa Novitus Soleo Lan E. Urządzenie posiada bardzo dużą bazę towarów – 20 tysięcy sztuk, dwa wyświetlacze LCD z regulacją kontrastu oraz złącza USB. Do kasy można podłączyć wiele innych urządzeń pomocniczych.

One thought on “Kasy fiskalne Online Ready

 1. Mirek napisał(a):

  i jak zwykle wydłużyło się wprowadzenie kas fiskalnych online, ale dla nas sprzedawców to nawet lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *