Dobre wagi sklepowe

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić sklep bez odpowiedniej wagi. Jest to konieczne, ponieważ w miejscu, w którym sprzedawany jest towar ważony, musi być odpowiednie wyposażenie. Oczywiście można wybrać jakąkolwiek wagę, jednak należy pamiętać, że urządzenie musi być dopasowane do konkretnego rodzaju produktów.

Jakie są wagi sklepowe

W zależności od rodzaju towaru wyróżnia się kilka rodzajów wag.

  • Są to wszędzie spotykane zwykłe wagi sklepowe. Posiadają elektroniczny wyświetlacz i dość szczegółową podziałkę. Waga ma wyświetlacz oraz miejsce do położenia towaru. Stoi na ladzie lub stoisku kasowym. Jest ona stosowana we wszystkich sklepach spożywczych.
  • Innym rodzajem są wagi platformowe. Są to wagi przeznaczone do ważenia dość ciężkich towarów. Mogą ważyć towary ważące nawet około 150 kg. Taka waga zwykle stoi na podłodze, zaś podziałka jest umieszczona na specjalnym elemencie, dzięki któremu nie potrzeba kucać, żeby odczytać wagę tylko jest dość wysoko umieszczona. Takie wagi zwykle posiadają kółka, ponieważ łatwiej je przemieszczać. Stosowane są z reguły w hurtowniach lub sklepach, gdzie towary są w workach lub kartonach.
  • W ofercie rynku są również wagi kontrolne. Są to urządzenia bardzo często wykorzystywane w sklepach spożywczych, przeznaczone dla klientów, którzy chcą się zorientować, ile mają w opakowaniu ziemniaków, jabłek czy pomidorów. Jest to bardzo pożyteczna opcja, ponieważ robiąc zakupy w sklepach samoobsługowych, często klienci biorą towar ale nie wiedzą ile go końcu mają. By nie było niespodzianek przy kasie, warto zainwestować w taką wagę, ponieważ łatwiej jest wtedy i klientowi i samemu kasjerowi.

Jak wybrać wagę?

Zakładając sklep lub hurtownię, należy się zastanowić, czego będziemy potrzebowali, by szybko i bez dodatkowych komplikacji można było obsłużyć klientów. Oczywiście podstawową sprawą jest to, jaki mamy towar i jakiej wagi będziemy potrzebować. Jeśli to duża hurtownia ale posiada również drobny sklep detaliczny, należy rozważyć zakup kilku rodzajów wag, by każda możliwość sprzedaży była wyposażona w odpowiedni sprzęt. W wielu sklepach samoobsługowych odchodzi się od metkowania zważonego towaru, ponieważ waży się i liczy przy kasach. Jednak wagi kontrolne są bardzo przydatne, ponieważ ludzie wybierając za dużo, dowiedzą się o pomyłce przy kasie i wtedy wchodzi procedura wycofywania się z zakupu, co opóźnia pracę kasjerów. Jeśli ktoś chce tylko 1 kg marchwi to powinien mieć możliwość sprawdzenia na wadze, czy to co wybrał to tyle ile chciał, czy trzeba trochę odłożyć. Jest to rozwiązanie dobre zarówno dla klienta jak i dla sklepu.

Każda waga to dokładne zważenie i sprzedaż towarów. Dobrze dobranym sprzętem można ułatwić sobie pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *